Lepidlo na molitan

Přidejte se také ke našim klientům, Vaše objednávky zajistíme včas za fér cenu a dovezeme přímo k Vám zdarma.

Lepíme s lepidly na molitan

Pořídili jste si domů molitan, chcete ho někam přilepit, ale nevíte, po jakém lepidle sáhnout a které je vhodné? My vám poradíme! Na následujících řádcích podrobně rozebereme výhody a nevýhody a klady a zápory jednotlivých lepidel na molitan.

Alkapren a Chemopren

Jako první si představíme lepidla kaučuková, z nichž nejznamější jsou právě Alkapren a Chemopren. Jaké jsou plusy a mínusy těchto lepidel?

+ lepí na omítnuté stěny, sádrokarton, dřevo,                        – zápach

   linoleum, ale i textilie                                                           – hořlavé!

+ cenová dostupnost                                                              – leptá polystyren!

Jak vidíte, kaučuková lepidla jsou výhodná zejména z hlediska ceny, bohužel však poměrně zapáchají a nemohou se použít na všechny materiály. Když už se pro kaučuková lepidla přece jen rozhodnete, doporučujeme použít spíše Alkapren. Ve srovnání s Chemoprenem obsahuje méně amoniaku a toluenu, tudíž zápach není tak silný a rychleji se vyvětrá.

Soudal

Lepení, kotvení a fixace všeho druhu. Tak to stojí přímo na oficiálních stránkách firmy, která tato lepidla vyrábí. Pojďme se společně podívat na výhody a nevýhody tohoto lepidla.

+ lepí na polystyren, sádrokarton, omítnuté                          – cena

   zdivo a dřevo

+ nehořlavé, nezapáchá

Lepidlo dobré, kvalitní, ale poměrně drahé.

Den Braven MULTI Kleber

Lepidlo MULTI Kleber od firmy Den Braven je naše číslo jedna. A jak by taky ne, když má jen samé výhody. Tak předně - balení o objemu 825 mililitrů za cenu 249 korun vystačí až na 12 metrů čtverečních plochy. Aplikovat ho lze i na neopracované zdivo, ať už cihlové, nebo třeba panelové, a i tak se uchytí do všech pórů a spár. Lepidlo nezapáchá, velmi snadno se nanáší, má vysokou výtěžnost a je vhodné pro lepení většiny stavebních materiálů. Podtrženo sečteno je to ta nejlepší varianta, jako můžete pro lepení molitanu zvolit.

A jak postupujeme při samotném lepení?

Nejprve našroubujeme aplikační trubičku a lepidlo před použitím důkladně protřepeme. Při aplikaci držíme lepidlo dnem vzhůru. Na molitan naneseme dostatečné množství lepidla - jako první naneseme lepidlo po obvodu, poté do středu. Lepidlo necháme na molitanu působit, aby se utvořila správně lepkavá konzistence. Teprve poté molitan přilepíme na určené místo.

Pouze velkoobchodní odběr

Alexandr Fryč
obchod

+420 773 835 592
(pokud nezvedám, zavolám zpět)

fryc@prodej-molitanu.cz

Ozvěte se nám, pokud potřebujete větší dodávku molitanu nad 50m2.