Tvrzený čalounický molitan

Přidejte se také ke našim klientům, Vaše objednávky zajistíme včas za fér cenu a dovezeme přímo k Vám zdarma.

Molitan jako materiál čalounický

Molitan, jak se obchodně označuje měkčený polyuretan nebo také polyuretanová pěna, byl dlouhou dobu jediným materiálem, z něhož se vyráběly matrace. A ačkoliv se v dnešní době na trhu setkáme s mnoha dalšími materiály, z nichž se matrace (a nejen ty) vyrábějí, molitan si stále drží svůj post nenahraditelného materiálu.

Stále se používá nejen na výrobu matrací, ale také jako výplň, když se přepravují křehké předměty, jako zvuková ochrana ve zkušebnách a v neposlední řadě se s molitanem setkáme také u opěrek, područek, sedáků a sedacích souprav. V takovém případě mluvíme o tvrzeném čalounickém molitanu.

(Ozvěte se nám, pokud potřebujete větší dodávku molitanu nad 50m2.)

Proces výroby molitanu pro čalounictví

Jak už je vám asi jasné z úvodu, molitan je velice běžný materiál, se kterým se setkáváme doslova na na každém kroku a je součástí našeho každodenního života. Ať už v podobě matrace, na které spíte, houbiček, kterými myjete nádobí, nebo na stěnách vaší garáže, kde občas zkoušíte dát dohromady něco jako kapelu. Jak se ale molitan vyrábí?

Molitan spadá z chemického hlediska mezi látky, které nazýváme polyuretany. Polyuretany jsou polymery, které vznikají reakcí dvou látek – diisokyanátu a vhodného diolu, což není nic jiného než alkohol se dvěma alkoholovými skupinami v řetězci. Tak vzniká polyuretan tvrdý. Abychom získali polyuretanovou pěnu, tedy molitan, je zapotřebí přidat do reakce ještě jednu látku – vodu.

Tvrzený čalounický molitan

A co se skrývá pod označením tvrzený čalounický molitan? Nic složitého, jde prostě a jednoduše o molitan metráž. Výhodou budiž i to, že se vyrábí v různých tloušťkách, takže si stačí jen vybrat na základě toho, k čemu molitan potřebujete.

Tvrzený čalounický molitan je charakteristický svým širokým využitím. Jak už název napovídá, nejčastěji se používá v čalounictví a nábytkářském průmyslu, a to jak k samotné výrobě, tak i k renovacím a opravám nějakým způsobem poškozených kusů nábytku. Kromě matrací se z něj vyrábí třeba i polštáře a dokonce ho můžete použít i na výrobu pelíšků pro domácí mazlíčky. Využít se dá také v kožené galanterii, hodí se jako ochranný materiál a zvuková izolace, ať už v již zmíněnách zkušebnách, nebo někde jinde.

Pouze velkoobchodní odběr

Alexandr Fryč
obchod

+420 773 835 592
(pokud nezvedám, zavolám zpět)

fryc@prodej-molitanu.cz

Ozvěte se nám, pokud potřebujete větší dodávku molitanu nad 50m2.