Molitan na míru dle Vašich představ

Přidejte se také k našim klientům, Vaše objednávky zajistíme včas za fér cenu a dovezeme přímo k Vám zdarma.

Molitan přesně podle vašeho gusta

Lehkost, ale zároveň pevnost. Tvarová stálost, dobrá prodyšnost a při vyšší objemové hmotnosti i delší životnost. A tím výčet výhod tohoto všestranného materiálu ani zdaleka nekončí. Molitan se zkrátka hodí na všechno možné, od tradičního použití, jako je výroba matrací, přes zvukovou ochranu a drobné předměty, které používáme každý den, až po využití v čalounictví a nábytkářském průmyslu. Co když ale potřebujete nějaké netypické rozměry? V tom případě je tu pro vás molitan na míru!

(Ozvěte se nám, pokud potřebujete větší dodávku molitanu nad 50m2.)

Zázrak jménem molitan

Molitan je obchodní označení měkčeného polyuretanu nebo, chcete-li, polyuretanové pěny. Polyuretany jsou velice rozsáhlá třída polymerů s obrovskou šíří využití. Tomu nasvědčuje i fakt, že patří polyuretany mezi deset největších typů polymerů co do objemu výroby.

A jak takový molitan vzniká? Výroba probíhá ve zpěňovacích strojích, v nichž z diisokyanátu, polyhydroxysloučenin, vody a dalších pomocných látek vznikne polyviskózní kapalina. Ta potom ve speciálních formách během jedné až dvou minut vypění a ztuhne. Hotový produkt se z formy může vyjmout zhruba za čtvrt hodiny.

Rozmanitost využití molitanu na míru:

Ptáte se, kde všude se s molitanem můžete setkat, pomineme-li matrace? Tak například:

 • 1
  molitanové výrobky, obalový průmysl, výplně všehomožného např. kufr na zbraně
 • 2
  výplně polštářů
 • 3
  pelíšky pro domácí mazlíčky
 • 4
  vnitřek čalounění ploch, které nejsou zatěžovány – např. opěrky židlí, svislé plochy – a vnitřek čalounění ploch, které jsou značně zatěžovány – např. sedáky lavic, sedacích souprav, křesel apod.
 • 5
  výstelka prostorů, v nichž hodláte přepravovat křehké předměty
 • 6
  tepelná izolace stěn zahradních domků a chatek
 • 7
  zvuková izolace různých prostorů – např. restaurací, hudebních zkušeben, průmyslových prostorů, garáží...

Je libo zvláštní tvary molitanu na míru?

Pokud molitan potřebujete na něco jiného než na matrace, kde jsou rozměry víceméně jasné, pak budete nejspíš potřebovat molitan na míru. V čem to spočívá? Máte-li nějaké speciální přání, co se týče rozměrů, molitan vám zkrátka a dobře nařežeme na vámi požadované rozměry, a to jak na výšku, tak na šířku. To se hodí zejména při použití molitanu v oblasti čalounictví a nábytkářského průmyslu, kde se rozměry jednotlivých sedáků, područek, sedacích souprav a opěrek diametrálně liší a každý jeden kousek je jiný.

Pouze velkoobchodní odběr

Alexandr Fryč
obchod

+420 773 835 592
(pokud nezvedám, zavolám zpět)

fryc@prodej-molitanu.cz

Ozvěte se nám, pokud potřebujete větší dodávku molitanu nad 50m2.