Nejlevnější molitan metráž na trhu

Přidejte se také ke našim klientům, Vaše objednávky zajistíme včas za fér cenu a dovezeme přímo k Vám zdarma.

Molitan metráž nabízíme za zajímavou cenu i pro Vás

Molitan, jak zní obchodní označení pro měkčený polyuretan nebo, chcete-li, polyuretanovou pěnu, je materiálem vskutku všestranným, a proto není divu, že se s ním setkáte na nejrůznějších místech, od matrací, přes zvukovou ochranu, až po čalounictví a nábytkářský průmysl. A tím to zdaleka nekončí; proto stojí za to se poohlédnout po nejlevnější molitan metráži. Dodáváme do Brna, Ostravy, Olomouce, Prahy, Plzně, Bratislavy a celkově po celé ČR a SK.

(Ozvěte se nám, pokud potřebujete větší dodávku molitanu nad 50m2.)

Nejen matracemi molitan živ

Dlouhou dobu byl molitan jediným materiálem, z něhož se matrace vyráběly. A i když se v dnešní době setkáme na trhu i s mnoha jinými materiály, ze kterých se matrace (a ostatně nejen ty) vyrábějí, molitan je stále nenahraditelnou součástí mnoha domácností.

A jaké je tedy jeho využití, ponecháme-li stranou matrace? Tak například se s ním setkáme v čalounictví a nábytkářském průmyslu, kde se používá na výrobu nejrůznějších opěrek, sedáků, područek či sedacích souprav. Dále se díky své struktuře a vlastnostem, na které se podrobněji podíváme v následujícím odstavci, skvěle hodí jako zvuková ochrana v prostorách, jako jsou zkušebny, a jako izolační materiál v zahradních domcích či chatkách.

Molitanová drť se zase používá jako výplň při přepravě křehkého zboží. V neposlední řadě se z molitanu vyrábějí také houbičky na mytí nádobí nebo vložky do bot. Na výrobu všech těchto věcí je potřeba koupit molitan metráž. A kde jinde než u nás 🙂

Náš molitan nalezne uplatnění v:

 • 1
  čalounictví
 • 2
  nábytkářském průmyslu
 • 3
  matracích a ortopedických polštářích
 • 4
  hudebním průmyslu jako akustická pěna a izolace
 • 5
  ... jako molitanové výrobky všeho druhu - počínaje houbičkama na nádobí přes stavebnice z molitanu pro děti až po molitanové sedáky

Výroba a vlastnosti molitanu

Molitan je obchodní označení, které se používá pro pěnový polyuretan. Co se týče jeho výroby, jde o reakci diisokyanátu a vhodného diolu, za kterýmžto označením se neskrývá nic jiného než pouhopouhý alkohol se dvěma alkoholovými skupinami. Tak vzniká tvrdý polyuretan. Když se k této reakci přidá ještě voda, získáme polyuretan měkčený, tedy molitan.

Na označení polyuretanové pěny jako molitan (a tedy i na prodej molitanu pod tímto označením) má patent Česká republika.

Pouze velkoobchodní odběr

Alexandr Fryč
obchod

+420 773 835 592
(pokud nezvedám, zavolám zpět)

fryc@prodej-molitanu.cz

Ozvěte se nám, pokud potřebujete větší dodávku molitanu nad 50m2.